Podporte nás! P-MAT - organizátor
Organizátor PIKOMATu a PIKOFYZu
vpsFree.cz
Internetové pripojenie a server pre tieto web stránky zabezpečuje občianske združenie vpsFree.cz
československý časopis pro fyziku

Čo je to PIKOMAT?

PIKOMAT je celoslovenská súťaž z matematiky určená pre všetkých žiakov 5.-9. ročníka základnej školy a prímy až kvarty osemročného gymnázia. Účasť v PIKOMATe je bezplatná.

PIKOMAT má dve kategórie:

  • PIKOMAT 5-7: pre žiakov 5.-7. ročníka ZŠ, prímy a sekundy OG
  • PIKOMAT 8-9: pre žiakov 8.-9. ročníka ZŠ, tercie a kvarty OG

Ak sa chceš zapojiť, stačí, keď vyriešiš niekoľko zadaných úloh a svoje riešenia nám pošleš do termínu série – klasickou poštou alebo cez internet. My ich opravíme, obodujeme a pošleme Ti naspäť spolu s komentármi k Tvojmu riešeniu.

Takto prebehnú tri-štyri série úloh. Po ich skončení zostavíme konečnú výsledkovú listinu. Víťazi každej kategórie dostanú pekné ceny, všetci úspešní riešitelia diplom. To však nie je všetko – je tu aj ďalšia odmena.

Najúspešnejší riešitelia dostanú možnosť zúčastniť sa sústredenia PIKOMATu. Na sústredení zažiješ kopec matematických i nematematických hier. Zároveň stretneš nových kamarátov s podobnými záujmami. O tom, že zažiť sústredenie stojí za to, svedčí aj to, že naši účastníci sa radi vracajú. Ak sa chceš dozvedieť viac, prečítaj si o sústredeniach.

Teda PIKOMAT je tu pre všetkých, ktorých zaujíma matematika, radi riešia netradičné problémy, chcú si zmerať sily s rovesníkmi alebo sa chcú niečo nové naučiť. Ak Ťa to zaujalo, pridaj sa k nám!

Chcem sa zapojiť!

Nech sa páči, poď na to! Najskôr si pozri zadania, to sú úlohy, ktoré musíš vyriešiť. Svoje riešenia môžeš odosielať buď poštou (adresa je uvedená v zadaniach), alebo elektronicky cez stránku Riešiť online. Hlavne nezmeškaj termín! :)

V oboch prípadoch vyplň elektronickú prihlášku (ušetríš nám prácu), podrobnejšie v návode. Ak nemáš prístup na internet, pošli nám spolu s prvou sériou papierovú prihlášku.

Do riešenia vždy napíš okrem výsledku aj podrobné zdôvodnenie, akoby si riešenie vysvetľoval/a svojmu kamarátovi. Každý príklad napíš na samostatný papier A4 s hlavičkou, ktorú si môžeš po prihlásení stiahnuť v Riešiť online.

SIAESFZaSI
Pikomat 5-7
Pikomat 8-9