Podporte nás! P-MAT - organizátor
Organizátor PIKOMATu a PIKOFYZu
vpsFree.cz
Internetové pripojenie a server pre tieto web stránky zabezpečuje občianske združenie vpsFree.cz
československý časopis pro fyziku

Čo je to PIKOMAT?

PIKOMAT je celoslovenská súťaž z matematiky určená pre všetkých žiakov 5.-9. ročníka základnej školy a prímy až kvarty osemročného gymnázia. Účasť v PIKOMATe je bezplatná.

Ak sa chceš zapojiť, stačí, keď vyriešiš niekoľko zadaných úloh a svoje riešenia nám pošleš do termínu série – klasickou poštou alebo cez internet. My ich opravíme, obodujeme a pošleme Ti naspäť spolu s komentármi k Tvojmu riešeniu.

Takto prebehnú tri série úloh za polrok. Po ich skončení zostavíme konečnú výsledkovú listinu. Víťazi každej kategórie dostanú pekné ceny, všetci úspešní riešitelia diplom. To však nie je všetko – je tu aj ďalšia odmena.

Najúspešnejší riešitelia dostanú možnosť zúčastniť sa sústredenia PIKOMATu. Na sústredení zažiješ kopec matematických i nematematických hier a stretneš nových kamarátov s podobnými záujmami. O tom, že zažiť sústredenie stojí za to, svedčí aj to, že naši účastníci sa radi vracajú. Ak sa chceš dozvedieť viac, prečítaj si o sústredeniach.

PIKOMAT je tu pre všetkých, ktorých zaujíma matematika, radi riešia netradičné problémy, chcú si zmerať sily s rovesníkmi alebo sa chcú niečo nové naučiť. Ak Ťa to zaujalo, pridaj sa k nám!

Chcem sa zapojiť!

Nech sa páči, poď na to! Najskôr si pozri zadania, to sú úlohy, ktoré musíš vyriešiť. Svoje riešenia môžeš odosielať buď poštou (adresa je uvedená v zadaniach), alebo elektronicky cez stránku Riešiť online. Hlavne nezmeškaj termín! :)

V oboch prípadoch vyplň elektronickú prihlášku (ušetríš nám prácu), podrobnejšie v návode. Ak nemáš prístup na internet, pošli nám spolu s prvou sériou papierovú prihlášku.

Do riešenia vždy napíš okrem výsledku aj podrobné zdôvodnenie, akoby si riešenie vysvetľoval/a svojmu kamarátovi. Každý príklad napíš na samostatný papier A4 s hlavičkou, ktorú si môžeš po prihlásení stiahnuť v Riešiť online.

SIAESFZaSI
Pikomat